Lagowarki

Automatyczna lagowarka do materiału Linea

Nowatorskie podejście do obróbki materiałów tekstylnych, jakim cechują się lagowarki sprawia, że maszyny te znajdują zastosowanie w warstwowaniu wielu rodzajów tkanin. Proponowany przez nas sprzęt wyposażony jest w najnowocześniejsze i najlepsze rozwiązania dostępne na rynku. Posiada między innymi sterowanie mikroprocesorowe, a przy tym pozbawiony jest tradycyjnych – niestety zawodnych – układów elektronicznych. Ogromnym atutem jest pas podający materiał na całej szerokości rolki, zaopatrzony w unikalny system kontroli naprężenia. Dzięki temu możliwe jest lagowanie nawet bardzo delikatnych tkanin oraz dzianin.

 

Zautomatyzuj pracę w szwalni automatyczną lagowarką

 

Dużym usprawnieniem sprzętu jest pełne programowanie cyklu pracy, przy czym możliwe jest rozpoczęcie jej w dowolnym miejscu stołu. Lagowarka gwarantuje pełną automatykę roboczą oraz płynną regulację prędkości, a precyzyjne czujniki (kontroli brzegu materiał czy wysokości przyrządu) zwiększają komfort użytkowania. Urządzenie posiada napęd na cztery koła oraz wbudowany modem przyjmowania i wysyłania wiadomości bądź zdalnego serwisu.

Dotykowy panel sterujący:
intuicyjny, sterowany dotykiem panel sterujący z instrukcjami roboczymi w języku polskim. Otwarty na modyfikacje i dostosowanie do potrzeb każdego operatora.

 

Automatyczna obracana głowica:
Dla szczególnie wymagających, gdy z włosem czy pod włos ma szczególne znaczenie.

 

Załadunek rolki:
System automatycznego lub półautomatycznego załadunku rolek tkaniny z powierzchni podłogi lub stołu umożliwia obsługę urządzenia przez każdego operatora.

Lagowarki automatyczne

Automatyczne lagowarki to urządzenia pełniące niezwykle ważną rolę dla wydajności szwalni. Pozwalają one oszczędzać czas, który trzeba byłoby poświęcić na ręczne układanie materiału. Maszyna pracuje precyzyjnie i dokładnie, zapobiegając tworzeniu się zagnieceń i nierówności na warstwowanej tkaninie, a także zachowując optymalne dla niej naprężenie. Przekłada się to nie tylko na wyższą precyzję, ale też na jakość otrzymywanych wykrojów, co na późniejszym etapie ułatwia zszywanie tekstyliów.

 

Lagowanie tkanin i dzianin

 

Materiały takie jak dżins oraz tkaniny o elastycznych właściwościach mogą być problematyczne w obróbce, jednak automatyczna lagowarka, dzięki możliwości regulacji poszczególnych parametrów, doskonale radzi sobie z układaniem ich w równe warstwy. Urządzenie pozwala również wygodnie i bez ryzyka uszkodzenia warstwować bardzo delikatne materiały.

 

Korzyścią z wyposażenia zakładu w automatyczne lagowarki będzie nie tylko przyspieszenie produkcji, ale również możliwość generowania znaczących oszczędności. Sterowanie jest na tyle intuicyjne i wygodne, że urządzenie może z powodzeniem być obsługiwane przez jedną osobę. Odpowiednio przygotowana tkanina pozwala również na ułożenie na niej wykrojów w taki sposób, aby zminimalizować straty materiału.

 

Lagowarki dostępne w ofercie naszej firmy można opcjonalnie wyposażyć w dodatkowe elementy, które podnoszą komfort pracy operatora i przyspieszają układanie warstw.

Dane techniczne

Wysokość lagowania do 20 cm

Szerokość robocza 160-350 cm

Maksymalna masa rolki: 100-500 kg

Maksymalna średnica rolki: 60-100 cm

Maksymalna prędkość warstwowania: 100 m / min

Zasilanie: 1-faza 230 V 50/60 Hz

Hałas: poniżej 75 dB

Pobór mocy: 2,1 kW

Ciężar urządzenia: 600 kg

Opcje wyposażenia

Super szybki, programowalny odkrawacz materiału

Możliwość warstwowania ZIG-ZAG bez odcinania

Możliwość warstwowania ZIG-ZAG z odcięciem każdej warstwy

Ruchoma klamra końcowa

Platforma jezdna dla operatora

Platforma do warstwowania z tafli

Opcja przesuwna do współpracy z dwoma stołami

Stoły zwykłe, z poduszką powietrzną lub z taśmą podającą

Zadzwoń do działu handlowego: 602 38 17 25

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania związane z naszymi produktami