Kater i lagowarka – niezbędne wyposażenie szwalni w XXI wieku?

Automatyzacja to jeden z elementów, który wpływa na większą wydajność procesu produkcji. To zarazem główny cel, do którego dąży każda firma nastawiona na dynamizację prac. Nowoczesne rozwiązania nie tylko przyspieszają działania, ale sprawiają też, że pozyskany wyrób posiada odpowiednio wysoką jakość. Nie inaczej jest w przypadku branży tekstylnej. W szwalniach automatyzacja produkcji również odgrywa istotne znaczenie. Czy jednak nowoczesne maszyny do skrawania i warstwowania tkanin, takie jak lagowarki i katery wspomagane przed system komputerowy, okazują się wyposażeniem tak niezbędnym?

Komputer w służbie rozkroju

Nowoczesna obróbka materiałów w szwalniach, wykorzystująca najnowsze zdobycze techniki, odbywa się dziś dzięki wyposażeniu w takie maszyny, jak lagowarki i katery. Obie odgrywają niebagatelną rolę we wzmacnianiu wydajności oraz jakości produkcji, których rezultaty trafiają następnie do nie tylko firm odzieżowych, ale także tapicerskich czy automotive.

Są to odbiorcy nastawieni na pozyskanie wysokogatunkowych tkanin. Takich, które nie dość, że posiadać będą odpowiednie właściwości orz wysoką wytrzymałość, to dodatkowo zostaną we właściwy sposób przygotowane do dalszej obróbki. Tu właśnie rozpoczyna się rola lagowarek oraz katerów.

Wyposażenie szwalni – postaw na firmę z Łodzi

Zajmujemy się wyznaczaniem nowych standardów w automatyzacji procesów produkcyjnych. Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak istotne dla firm w branży tekstylnej jest sukcesywne zwiększanie wydajności. Szwalnie wyposażone w nowoczesne stanowiska do skrawania materiałów (kater) oraz warstwowania tkanin (lagowarka) okazują się pracowniami najlepiej przygotowanymi do tego, aby działać nowocześnie, szybko reagować na zmiany rynku oraz dostarczać odbiorcom dokładnie takie materiały, jakich te oczekują.

Możliwość pozyskania sporych oszczędności, duża precyzja obróbki, większa wydajność czy przystępna obsługa to tylko część korzyści, za którymi idzie automatyzacja produkcji. W rezultacie, szwalnia wyposażona w katery i lagowarki do tkanin, może cieszyć się z opłacalności takiego rozwiązania!