Zalety automatycznej krojowni

Jednym z najważniejszych zadań, jakie stawiają przed sobą przedsiębiorstwa produkcyjne, jest zwiększenie wydajności. Postęp technologiczny i automatyzacja pozwalają realizować ten cel, dodając do tego olbrzymią wartość, jaką jest wysoka jakość gotowego wyrobu. Automatyczne krojownie, zwane również katerami, są urządzeniami niezastąpionymi w nowoczesnych szwalniach.

Niezależnie od tego, czy chodzi o odzież czy o przedmioty codziennego użytku, każdy proces produkcyjny rozpoczyna się od przygotowania wykrojów. Tkaniny różnią się między sobą grubością i twardością, jednak dla katera nie stanowi to dużej przeszkody. Parametry maszyny można bez przeszkód dostosować do krojonego materiału tak, aby uzyskać identyczne części o równych brzegach, które w późniejszych etapach produkcji łatwiej będzie ze sobą zszyć. Warto podkreślić, że elementy nie wymagają żadnych dodatkowych zabiegów – są praktycznie gotowe do przekazania do dalszej produkcji.

Automatyczne krojownie cechuje duża precyzja działania. Znaczenie ma to zwłaszcza w przypadku wycinania elementów o niewielkich rozmiarach, jak elementy bielizny czy dzieży dziecięcej.

Automatyczny kater to duża oszczędność w szwalni

Wykorzystywanie katerów pozwala na duże oszczędności. Wykroje mogą powstawać z kilku warstw materiału jednocześnie, maszyna pracuje więc w tempie znacznie przewyższającym wydajność ludzkich rąk. Pozwala to zoptymalizować koszty produkcji. Urządzenie zmniejsza również straty samej tkaniny – precyzja cięcia pozwala na zachowanie minimalnych odstępów pomiędzy poszczególnymi elementami, co nie byłoby możliwe w przypadku ręcznego wykrawania.

Mimo zaawansowania technologicznego automatyczne krojownie cechują się również prostą i przystępną obsługą, dlatego pracować mogą na nich nawet osoby, które nie posiadają dużego doświadczenia.

Dla przedsiębiorstw szwalniczych, zwłaszcza tych o mniejszych rozmiarach, katery są szansą na zwiększenie produkcji oraz jej elastyczności. Inwestycja w tego typu urządzenie z pewnością będzie krokiem w kierunku większego zysku i opłacalności produkcji.